Bezpłatny Pomiar! Zadzwoń: 601-246-546

Serwis i naprawa systemów okiennych

pranie wertikali verticali warszawa alit2serwis
Czyszczenie mechaniczne verticali
Jest to jedna z naszych wiodących usług serwisowych, z której korzystają firmy dbające o czystość i estetykę wnętrz swoich biur i pomieszczeń usługowo-handlowych. Zautomatyzowany i bezinwazyjny proces odbywa się pod nadzorem technika włókiennika przy pomocy maszyny ultradźwiękowej, dzięki której zasłony odzyskują estetyczny wygląd i jednocześnie tracą nieprzyjemne zapachy. W skład usługi czyszczenia mechanicznego verticali wchodzi również ich ponowny montaż.
Gwarancja produktów
Wszystkie osłony okienne, jak i usługa ich montażu oraz usługi konserwacyjne, w tym naprawy i czyszczenie, objęte są pisemną gwarancją, którą dostarczamy po wykonaniu zlecenia. W razie zgłoszenia usterek natychmiast reagujemy i usuwamy je w najkrótszym możliwym czasie. W każdych okolicznościach podczas relacji z naszymi klientami postępujemy fair.

Niezależnie od rodzaju osłon, jakość materiałów i elementów mechanicznych, jak i sposób ich montażu ma zasadniczy wpływ na żywotność osłon okiennych. Dlatego, inwestując na samym początku w markowy produkt i profesjonalną usługę jego instalacji, niejako zabezpieczasz się przed niemiłymi niespodziankami w postaci usterek.
Kiedy opłaca się serwis?
Jeżeli dojdzie do awarii urządzenia – zdecydowanie rzadszej w przypadku solidnych produktów instalowanych przez fachowca – wówczas i tak zamówienie usługi serwisowej się opłaca. Wymiana urządzenia na nowszy model tej samej klasy to większy wydatek. Przejście na tańszy produkt o gorszej jakości, to częstsze awarie a na dodatek niski komfort użytkowania i szybka utrata walorów estetycznych. Tanie rolety, verticale czy żaluzje często są kopią urządzeń znanych producentów i wykonane są z materiałów niskiej jakości. Wykazują tendencje do częstego zacinania się, zrywania sznurków i blaknięcia. Niestety, dość powszechnie sporządzone są również z materiałów o niewłaściwej przepustowości świetlnej. W efekcie tego, nie spełniają właściwie swojej roli w miejscu intensywnego nasłonecznienia.
Jeżeli w swoim miejscu pracy lub w domu posiadasz wypróbowane osłony okienne, które skutecznie wykorzystywałeś na co dzień, w przypadku ich awarii nie decyduj się od razu na tanie zamienniki z supermarketu. Lepiej skonsultuj się z nami! Szybko i rzeczowo ocenimy, czy naprawa dotychczasowych osłon okiennych rzeczywiście się opłaca.
Jakie urządzenia można serwisować?
Dostarczamy różnego typu systemy osłonowe, które wykonujemy na wymiar i pod indywidualne zapotrzebowanie estetyczne i funkcjonalne zamawiającego. Każde urządzenie składamy we własnym zakładzie montażowym z elementów, w które zaopatrują nas producenci najlepszej jakości osprzętu, tworzyw i materiałów. Osłony okienne składane ręcznie to urządzenia, które niemal w każdym przypadku przystosowane są do napraw serwisowych. Nie są to produkty jednorazowe.
Zajmujemy się zarówno dostarczaniem nowych, jak i naprawą następujących systemów osłonowych do okien i drzwi:
 • Verticale
 • Rolety klasyczne
 • Rolety kasetowe
 • Rolety wielkogabarytowe
 • Rolety profilowane
 • Żaluzje poziome weneckie–aluminiowe
 • Żaluzje poziome drewniane
 • Plisy – Decomatic Basic
 • Plisy – Decomatic Standard
 • Moskitiery okienne
 • Moskitiery drzwiowe
 • Moskitiery rolowane
 • Folie okienne
 • Markizy tarasowe
 • Markizy balkonowo–okienne
Usługa okresowych przeglądów dla Firm
Regularne przeglądy systemów osłonowych przez fachowców są najskuteczniejszym sposobem uniknięcia awarii. Wykonujemy taką usługę w obiektach biurowych i produkcyjnych, wyposażonych zarówno w mniejsze osłony okienne (żaluzje, verticale), jak i montowane na wysokościach rolety wielkogabarytowe sterowane elektrycznie.

Najczęstsze pytania od klientów

Rolety dzień-noc działają jak każda roleta materiałowa. Różnica w budowie polega na podwojonym ciągu materiału i deseniu materiału gdzie część zasłaniająca zawsze przeplata się z częścią niezasłaniającą - drobną siateczką. Dzięki temu roleta ta zarówno chroni przed silnym słońcem, jak i skutecznie ogranicza widoczność wnętrza przy zapalonym świetle.
Na okrągłych oknach można zamontować żaluzję plisowaną (plisę) i folię okienną. Natomiast nad oknem zamontowana może zostać roleta albo roleta rzymska oraz żaluzja drewniana lub żaluzja aluminiowa.
Żaluzje drewniane nie wymagają złożonej konserwacji, ponieważ są zabejcowane, a drewno wyleżakowane. Nie należy ich moczyć ani myć w wannie, natomiast można je przeczyścić z kurzu specjalną szczoteczką do żaluzji.
Oczywiście że można, tylko trzeba zachować zalecenia technologiczne. Verticale powieszone zbyt blisko grzejnika zbrązowieją od nadmiernego gorąca. Zalecana minimalna odległość to 5 cm. Odpowiednio zamontowane verticale nie powinny ograniczać ciepła z grzejnika.
Pranie w wannie ultradźwiękowej polega na wykorzystaniu fali o wysokiej częstotliwości oraz ciśnienia w niej zgromadzonego do czyszczenia różnych urządzeń i przedmiotów np. verticali. Wanny ultradźwiękowe zwykle posiadają moc 30 bądź 50W. W wannie za pomocą ultradźwięków usuwa się nawet najbardziej trwałe zabrudzenia. Jej działanie nie ma sobie równych, nawet wśród specjalistycznych detergentów do prania verticali.
Jeśli nasze mieszkanie jest umiejscowione od strony wschodniej to wówczas jest narażone na największe natężenie promieni słonecznych. W tym przypadku zalecamy zakup rolet materiałowych z bocznymi prowadnicami, które cechują się niską przepuszczalnością światła.
Najlepszym wyborem do mieszkania o wystawie zachodniej są żaluzje poziome. Ta strona nie jest narażona na dużą ilość promieni słonecznych. ??
Do mieszkania od strony południowej proponuje się poziome żaluzje drewniane. Dzięki nim będziemy mogli swobodnie regulować dostęp światła do pomieszczeń i zadbać o skuteczne zaciemnienie naszego mieszkania.
Jeśli nasze mieszkanie znajduje się od strony północnej to powinniśmy zakupić poziome żaluzje aluminiowe, które w zupełności wystarczą, ponieważ budynek nie będzie tak bardzo narażony na nasłonecznienie.
Montaż takich verticali jest jak najbardziej możliwy. Proszę obejrzeć jak poradziliśmy sobie z montażem verticali w domu ze spadzistym dachem u jednego z naszych klientów. Montaż został wykonany w czterech pomieszczeniach domu. Verticale bardzo dokładnie wyrównują się u dołu i zakrywają lekko parapet. Na zaprezentowanych oknach można także zamontować plisy.
Verticale skośne są rozwiązaniem, które w całości zaspokoi wszystkie potrzeby użytkowe - steruje się nimi bardzo prosto, szczególnie polecamy ciemny materiał vertikali, który skutecznie ochroni wnętrze domu przed słońcem czy światłem z latarni.
Szyna do verticali zbudowana jest ze specjalnych elementów przystosowanych do skosów. Dzięki temu obrót i przesuwanie do góry nie sprawiają większych trudności. Sznurek sterujący naciągnięty jest na specjalny napinacz, który utrzymuje tkaninę w dowolnym położeniu w zależności od potrzeb użytkownika. Całość wygląda bardzo estetycznie.
Serdecznie polecamy takie verticale jako rozwiązanie dla domów ze spadzistym dachem.