Rolety

Rolety klasyczne

Rolety klasyczne to najtańsza forma osłon okiennych, a stosowane do ich produkcji materiały dostępne są w dużej palecie kolorów i wzorów. Rolety takie mogą być montowane na ścianie, suficie lub we wnęce okiennej.
Roleta klasyczna dobrze spełnia swoja funkcję, gdy materiał jest dobrze dobrany do warunków otoczenia. Odpowiednia kolorystyka tkaniny ma zdecydowany wpływ na funkcjonalność rolety. Służymy swoim doświadczeniem i wiedzą oraz fachowym doradztwem.
Oferujemy również nadruki na roletach - bardzo dekoracyjny element wnętrza.

Rolety kasetowe

Rolety kasetowe są zabudowane kasetą lub pół-kasetą z prowadnicami bocznymi. Ponieważ montuje się je do samej ramy okiennej mają zastosowanie przy oknach uchylnych i witrynach sklepowych. Prowadnice mogą być płaskie na ramy okienne i przestrzenne na ramy okienne i witryny. Małe rolety w kasecie sterowane są łańcuszkiem z mechanizmem ABS, większe sterowane są łańcuszkiem, korbą lub elektrycznie poprzez pilota, napięciem 24V z zasilaczem. Natomiast rolety o dużych wymiarach sterowane są łańcuszkiem lub elektrycznie napięciem 230V. Wybór kolorystyki i faktury tkanin jest bardzo duży i może zadowolić bardzo wymagającego klienta.

Rolety Dzień-Noc (DN)

Rolety Dzień-Noc to nowoczesne i niebanalne rozwiązanie. Dzięki nowatorskiej budowie można w prosty sposób regulować ilość światła przechodzącego przez tkaninę, bez konieczności podnoszenia rolety. Pozwala to na zachowanie dyskrecji, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego widoku na zewnątrz.
Rolety wykonywane są w wersji klasycznej i w wersji kasetowej z prowadnicami, w kilkunastu kolorach i rodzajach materiału. Kolorystyka osprzętu w kasecie UNI może być biała, brązowa, anodowana i drewnopodobna. Maksymalna szerokość rolety to 200 - 250 cm, w zależności od rodzaju zastosowanego materiału.
Gwarancja na produkt to 24 miesiące.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie stanowią ciekawą i wyjątkowo stylową alternatywę dla klasycznych rolet wolnowiszących. Do ich produkcji zastosować można każdy materiał zasłonowy, dekoracyjny czy firany, cieńszy lub grubszy. Rolety rzymskie zakłada się na ramy okienne ale najlepiej prezentują się zamontowane nad progiem okna (wnęką okienną), na szynie aluminiowej lakierowanej na biało. Wtedy rolety rzymskie nadają pomieszczeniu miły i nastrojowy klimat.
Rolety rzymskie nawet po maksymalnym złożeniu zajmują kilkanaście centymetrów powierzchni pod szyną. Dlatego warto montować je powyżej nadproża okiennego, wtedy nie ograniczają światła okiennego.
Rolety rzymskie po rozbrojeniu ze sznurków, fiszbin, obciążnika i zdjęciu z szyny można uprać w specjalistycznej pralni.

Rolety fasadowe

Rolety fasadowe to uniwersalne rolety montowane na zewnątrz budynku. Rolety fasadowe montuje się do stolarki okiennej lub muru. Rolety fasadowe posiadają kasetę i prowadnice ale w niektórych modelach można zrezygnować z prowadnic i zastąpić je linką stalową w otulinie do prowadzeniu materiału. Standardowa kolorystyka profili to biały, srebrny i antracyt (RAL7016).
Tkaniny do rolet fasadowych wybiera się z materiałów na markizy lub specjalnych materiałów typu screen. Wybór kolorystyki i deseni materiałów jest bardzo szeroki.
Rolety fasadowe sterowane są wyłącznie napędem elektrycznym z naciągiem grawitacyjnym. Roletami fasadowymi można zasłonić duże powierzchnie szklane i stworzyć w pomieszczeniu miły, a w ciepłe i słoneczne dni, komfortowo chłodny klimat.

Rolety wielkogabarytowe

Rolety wielkogabarytowe mają od 250 do 450cm szerokości i do 450cm wysokości. Wykonywane są z materiałów szeroko gabarytowych lub z materiałów zgrzewanych do 350 cm szerokości. Ich użytkowanie może stanowić kłopot, ze względu na ciężar spowodowany rozmiarem rolety lub rodzajem materiału. Dlatego możliwe jest wspomaganie mechanizmem sprężynowym lub napędem elektrycznym 24 V lub 230 V. Wspomaganie elektryczne umożliwia wkomponowanie do istniejącego inteligentnego systemu zainstalowanego w domu lub firmie. Standardowo szerokość rolety uzależniona jest od ciężaru właściwego materiału na rolety. Przy ciężarze właściwym do 250 g/m2 maksymalna szerokość rolety to 450 cm, natomiast powyżej 250 g/m2 szerokość maksymalna to 400 cm.
Na roletę wielkogabarytową udzielamy 24-miesięcznej gwarancji.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne skutecznie zabezpieczają okna przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, mechanicznymi uszkodzeniami a także spełniają funkcję antywłamaniową. Wykonane są z profilu aluminiowego w różnych kolorach z pianką poliuretanową.
Podstawowe profile to: 39 lub 45 mm w standardowych kolorach: białym, brązowym, beżowym, szarym, srebrnym, kremowym. Za dopłatą dostępne są profile w kolorach drewnopodobnych i kolorach extra. Sterowanie roletami odbywa się za pomocą linki lub taśmy, a w tzw. inteligentnym domu za pomocą pilota skonfigurowanego z pozostałymi urządzeniami. Nasze rolety charakteryzuje trwałość i niezawodność.

rolety materiałowe klasyczne w kasecie warszawa alit2serwis rolety materiałowe w kasecie warszawa alit2serwis
Wróć do pełnej oferty